Oferta programowa kierowana jest głównie dla uczniów pragnących w przyszłości prowadzić własną działalność gospodarczą lub studiować na kierunkach ekonomicznych takich, jak: zarządzanie, marketing, biznes, rachunkowość, bankowość, podatki, ubezpieczenia, administracja, prawo oraz nauki polityczne.

W ramach tego profilu uczniowie realizują matematykę na poziomie rozszerzonym, co pozwala im lepiej przygotować się do obowiązkowej matury z matematyki również na poziomie rozszerzonym oraz umożliwia i ułatwia kontynuowanie nauki na wyższej uczelni technicznej lub ekonomicznej. Nauka matematyki odbywa się z zastosowaniem interaktywnego oprogramowania GeoGebra.

Uczniowie tej klasy uczestniczą w  projektach związanych z przedsiębiorczością np.  Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo, wycieczkach przedmiotowych, połączonych ze zwiedzaniem dobrze prosperujących firm i zakładów (Volkswagen, Nivea, Giełda Papierów Wartościowych)  i w wykładach m.in. na Politechnice Wrocławskiej, w Wyższej Szkole Bankowej czy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

W drugiej klasie uczniowie zakładają na terenie szkoły własną firmę. Jest to niezwykła możliwość zdobywania wiadomości i umiejętności na drodze praktycznego działania.
W ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości oraz zarządzania uczniowie mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie: prowadzenia własnej działalności gospodarczej, funkcjonowania gospodarki rynkowej, zarządzania i kierowania przedsiębiorstwem, zarządzania sobą, organizacji działań marketingowych, prawa cywilnego i handlowego.

Przedmioty rozszerzone:
od drugiej klasy: geografia lub biologia lub historia

Języki obce:
na poziomie rozszerzonym: język angielski lub język niemiecki
na poziomie podstawowym wybór jednego z czterech języków (język angielski, język niemiecki, język hiszpański, język francuski)

Dodatkowo: zarządzanie, również możliwość nauki trzeciego języka