Uwaga, uwaga! Dzisiaj mieliśmy wyjątkowe zajęcia z języka hiszpańskiego w klasie 1f podczas naszej wycieczki do Poznania! Lekcje poprowadzili fantastyczni nauczyciele z Ekwadoru i Hiszpanii. To było niesamowite doświadczenie!

Pozdrawiamy!

Uczniowie Klasy 1f

16 kwietnia klasa 1b o profilu humanistyczno-biologicznym udała się na wycieczkę szkolną do Wrocławia. Oprócz warsztatów w Hydropolis, podczas których uczniowie i uczennice uczyli się o sowach i ich pożywieniu, klasa 1b wzięła udział w grze miejskiej na wrocławskim rynku.
Zapraszamy do obejrzenia relacji!

15 kwietnia miała miejsce tradycyjna wycieczko-pielgrzymka maturzystów naszego liceum na Jasną Górę i do Oświęcimia. Na dobrą pobudkę o 6.00 rano wyjazd, w trakcie czasu drugiego śniadania zwiedzanie z przewodnikiem Jasnej Góry, a na czas dla ducha o godz. 11 msza św. w intencji maturzystów. Obiad oczywiście w Macdonalds, a popołudnie jako "Repetitio est mater studiorum" w Miejscu Pamięci w Oświęcimiu. Na dobranoc powrót ok 22.30. Abiturienci naszej szkoły troszkę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

W skład grupy projektowej "Pomorze Samotności" wchodzą uczennice naszego Liceum: Amelia Cempel, Róża Albert, Zuzia Dudka, Amelia Grzegorowska, Zuzia Ilska, Marta Kycia, Marysia Zych, Karolina Romanowska.
Gratulujemy inicjatywy!

Wpis z profilu projektu Pomorze Samotności:
09.04.2024 r. w Jankowie Przygodzkim odbyło się kolejne spotkanie z uczniami Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jankowie Przygodzkim w ramach naszego projektu Pomorze Samotności. 🐟
Poruszyliśmy kwestię samotności wśród zwierząt, promując pomoc w zakresie wolontariatu. 🦮🐕‍🦺😇
W trakcie naszego spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się również z innymi projektami naszej szkoły IV Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina.🍀
Bardzo dziękujemy za owocną współpracę!! 🩵🐠

W czwartek 10 kwietnia uczniowie klas 4a , 4b, 4e i 2f mieli okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach zorganizowanych przez Społeczną Akademię Nauk w Ostrowie Wielkopolskim! Podczas spotkania Pan Jacek Jackowiak mówił o nowym stanowisku pracy związanym z CSR, potrzebie prowadzenua polityki zrównowazonego rozwoju, o konsumpcjonizmie, konformizmie i manipulacji w biznesie.
Pani Monika Walczak z firmy Mahle omawiała kolejne etapy przebiegu rekrutacji, oraz przedstawiła wskazówki jak utworzyć dobre cv, na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy rekrutacyjnej.

Nikola Kawała - Daj czas