W piątek 6 grudnia 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej biblioteki IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim. Dzięki staraniom Dyrekcji IV LO oraz władz Powiatu Ostrowskiego na czele ze Starostą, p. Pawłem Rajskim, młodzież ostrowskiego "Chopina" otrzymała nowoczesne i ciekawie zaprojektowane pomieszczenia, w których znajduje się wypożyczalnia, czytelnia, centrum multimedialne a także miejsce do spotkań i odpoczynku. Pomieszczenia biblioteczne doskonale korespondują z gruntownie odnowioną częścią Liceum a prawdziwą ozdobę biblioteki stanowi jej przeszklony front i umieszczone nad nim różnojęzyczne napisy oznaczające bibliotekę.
Uroczystego otwarcia "świątyni książki" dokonali: Starosta Ostrowski, p. Paweł Rajski, Dyrektor IV LO, p. Małgorzata Jędroch, nauczyciel bibliotekarz p. Aneta Kasprzak oraz uczennica klasy III b. Katarzyna Korpys. Uroczystość swoim występem uświetniła Agata Radziszewska z kl. IIIa. Starosta Ostrowski zainicjował dyskusję na temat czytelnictwa i roli książki w życiu człowieka a następnie, ku wielkiej radości uczennic z kl. IIb i IIIb, obdarował je książkami naszej Noblistki, Olgi Tokarczuk. Także szkolna biblioteka z okazji tej inauguracji wzbogaciła się o kilka cennych pozycji, zwłaszcza z zakresu historii regionalnej.
W uznaniu zasług dla rozwoju naszego Liceum, Kapituła Honorowa przyznała Staroście Ostrowskiemu, p. Pawłowi Rajskiemu, Statuetkę Honorową "Fryderyk IV LO".