28 lutego 2019 r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Pióro Starosty Ostrowskiego”. W tegorocznej edycji konkursu naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice - Kornelia Nowacka z kl. 3c i Kaja Marcinkowska z kl. 1a - zwyciężczynie eliminacji szkolnych.

„Żaklina i jej dochodzenie II” - tak zatytułowane zostało dyktando, z którym zmagali się uczestnicy konkursu. Tekst do łatwych nie należał i wymagał od wszystkich wysokiego poziomu wiedzy z zakresu polskiej ortografii i interpunkcji.  Nasze koleżanki nieźle sobie poradziły w tej arcytrudnej rywalizacji. Wyróżnienie i nagrodę w postaci wiecznego pióra otrzymała Kornelia Nowacka. Gratulujemy!