17 października 2019 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych połączone z obchodami Dnia Patrona. Uroczystość zbiegła się ze 170. rocznicą śmierci Fryderyka Chopina – patrona IV LO. Swoją przysięgę pierwszoklasiści złożyli w obecności dyrekcji liceum, grona pedagogicznego, wychowawców, rodziców, starszych koleżanek i kolegów oraz zaproszonych gości, wśród których się znaleźli: Pani Sylwia Nowicka – przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Powiatu Ostrowskiego, Pan Rafał Luciński – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Pani Sława Fic-Spychała – przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pani  Monika Szymczak – zastępca  przewodniczącej Rady Rodziców. W ceremoniał ślubowania wkomponowany został krótki program artystyczny pod tytułem „Chwytaj chwilę”. Swój potencjał artystyczny zaprezentowali przede wszystkim uczniowie klas pierwszych. Za pomocą słów, muzyki, tańca pokazali, że współczesny zagoniony człowiek nie został stworzony tylko po to, aby pracować, produkować, funkcjonować. Został stworzony, aby być człowiekiem, został powołany dla światła i radości. „Jesteś piękne”- powiedzieli życiu młodzi artyści.

W tradycję IV LO zdążyły się już wpisać „Fryderyki”, przyznawane osobom, które w szczególny sposób rozsławiły dobre imię szkoły, okazały bezinteresowną pomoc lub ściśle współpracowały z uczniami oraz nauczycielami naszej szkoły. W tym roku statuetki trafiły w ręce Pani Marii Dawidowicz,  Pana Rafała Lucińskiego, Pana Nikodema Rubelka i Pana Piotra Zwierza.

Wszystkim pierwszoklasistom gratulujemy zaistnienia w społeczności szkolnej IV LO i życzymy samych sukcesów!Oby Fryderyk Chopin wyzwalał  w Was moc inspiracji, budził twórcze pasje, wyobraźnię oraz wrażliwość na sztukę i drugiego człowieka.