Grupa uczniów z klas humanistyczno-filmowych z Hebanową Kamerą na XVI Festiwalu Filmów Obcojęzycznych w Kaliszu. Otrzymali ją za etiudę filmową „Don`t you forget”. Nagroda została przyznana za „montaż, różnorodność oraz dobór miejsc akcji do treści akcji”.
Do konkursu postanowili przystąpić uczniowie klasy o profilu humanistyczno-filmowym IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Grupa – w składzie: Sandra Zielińska, Maria Łęcka, Lena Łęcka i Iga Łojek – opracowała scenariusz etiudy, który opowiada – w dużym skrócie – o przyjaźni, rozłące i o tym, co ona oznacza. Etiuda była realizowana w szkole i w plenerze, a zagrała w nim także uczennica IV LO Aleksandra Smolarek. Uczniowie klas filmowych nie tylko zagrali, ale także sami zmontowali swoją pracę. Trudnością był też konkursowy wymóg – film musiał być zagrany w języku obcym z polskimi napisami. Konkursowa grupa z IV LO zdecydowała się na zagranie w języku angielskim. Ponadto zadaniem uczestników było wykonanie plakatu filmowego do etiudy i zwiastuna filmowego.
Opiekę nad realizacją zadania sprawowały: nauczycielka edukacji filmowej Hanna Olejnik i nauczycielka języka angielskiego Anna Twardowska.
Rozstrzygnięcie festiwalu odbyło się w środę, 12 czerwca, w kaliskim Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Podczas gali zostały zaprezentowane wszystkie konkursowe filmy, do których zostały także zaprezentowane na specjalnej wystawie plakaty. Uczniowie z IV LO otrzymali za swoją pracę nagrodę. To Hebanowa Kamera, która została przyznana za „montaż, różnorodność oraz dobór miejsc akcji do treści akcji”. Festiwal został zorganizowany przez Szkołę Podstawową numer 10 w Kaliszu.