Spotkanie z naturą oraz spotkanie z kulturą i sztuką. Dwa kolejne niesamowite dni uczniów IV LO, biorących udział w projekcie „Historia dla przyszłości”. Najpierw wędrówka po Dolinie Kościeliskiej, podziwianie polskich gór i sesja zdjęciowa młodych aktorów na ich tle. Wieczorem relaks na Termach. W kolejnym dniu Kraków i delektowanie się miejscem, gdzie historia, sztuka, piękna zabytkowa architektura i sławni ludzie stykają się na każdym kroku. Wawel, Kościół Mariacki, witraże Wyspiańskiego u Franciszkanów i cukiernia Jana Michalika, w której spotykała się młodopolska cyganeria artystyczna, to tylko niektóre miejsca zwiedzane w dawnej stolicy Polski. Ale najważniejszym punktem programu w tym dniu była wizyta w Teatrze im. Juliusza Słowackiego i poznanie tajników tego zabytkowego i pięknego miejsca. Magia teatru zadziałała na wszystkich, nikt nie chciał opuszać tego miejsca.