W dniach 1-2 czerwca 2017 r. w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku odbył się ogólnopolski finał XVII edycji konkursu ,,Pokaż nam język’’ z udziałem uczennicy naszej szkoły Natalii Stefanowskiej. O randze i popularności konkursu mogą zaświadczyć liczby: prawie 15 000 uczestników w etapie szkolnym oraz ponad 500 szkół biorących udział. Do finału komisja konkursowa zakwalifikowała 25 osób z języka angielskiego i 25 z języka niemieckiego. Jak podkreślił prof. nadzw. dr hab. Maciej Mackiewicz - Przewodniczący Komisji Głównej Konkursu „Pokaż nam język” wszyscy oni są zwycięzcami. Pierwszego dnia finaliści przystąpili do napisania testu sprawdzającego znajomość języka, jak i wiedzę kulturoznawczą, który wyłonił piątkę uczestników debaty. Debaty z obu języków odbyły się następnego dnia. W międzyczasie uczestnicy finału zwiedzili Stare Miasto oraz podziwiali Gdańsk z koła widokowego Amber Sky.
Natalii gratulujemy ogromnego sukcesu, tym bardziej, że jest pierwszą finalistką tego konkursu z języka angielskiego w 10-letniej historii uczestnictwa naszej szkoły w ,,Pokaż nam język”.