31 maja 201 7r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. F. Chopina w Ostrowie Wielkopolskim odbył się ostatni etap V edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Ostrów Wielkopolski i okolice w obiektywie”, który objęty jest Honorowym Patronatem Starosty Ostrowskiego.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W I etapie (w marcu) w warsztatach fotograficznych przeprowadzonych w ramach konkursu w IV LO wzięły udział 122. osoby. Prace konkursowe nadesłało 45. uczniów. Temat V edycji konkursu brzmiał:”Dynamiczny Ostrów w obiektywie”, stąd młodzi fotograficy skupiali swoją uwagę na tym, co interesujące i pulsujące życiem w naszym mieście.
Niektóre fotografie zaskoczyły jury pomysłowością skojarzeń i ujęciem tematu.
Jury w składzie: Łukasz Malik (przewodniczący jury), Włodzimierz Więckowiak , Agnieszka Lisiak i Agnieszka Dukowicz-Kujawa (sekretarz) oceniło prace i po długich obradach wyłoniło zwycięzców.
Uroczyste podsumowanie konkursu i rozdanie nagród i wyróżnień odbyło się 31 maja 2017 w IV Liceum Ogólnokształcącym, a swoją obecnością zaszczycił je Vice Starosta Ostrowski Pan Roman Pacholczyk, który powiedział wiele ciepłych i cennych słów pod adresem wrażliwych i uzdolnionych uczestników konkursu.
Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych.
A oto lista osób wyróżnionych i nagrodzonych:
szkoły gimnazjalne:
I miejsce
- Michalina Neumann
II miejsce
- Maria Wcześniak
III miejsce
- Julia Rogier
wyróżnienia
- Weronika Drząkowska
- Jakub Nowak
- Julia Dolińska

szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce
- Jakub Wieczorek
II miejsce
- Dominika Nowak
III miejsce
- Marcelina Szuniewicz
Gratulujemy!
Wszystkie prace można zobaczyć w galerii zdjęć na stronie szkoły, a także na pokonkursowej wystawie w szkolnym „Klubie Zakątek”.
Osoby nagrodzone i wyróżnione dostały cenne nagrody ufundowane przez wielu sponsorów. Serdecznie dziękujemy za pomoc i nagrody:
Starostwu Powiatowemu w Ostrowie Wielkopolskim
Panu Łukaszowi Malikowi i firmie Foto Malik
Radzie Rodziców IV Liceum Ogólnokształcącego
Firmie PZU.
Dyplomy i drobne upominki otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.
Po części oficjalnej uczestnicy mieli okazję porozmawiać na temat swoich prac z Jury i zdobyć cenne informacje potrzebne w dalszym rozwijaniu fotograficznych pasji. Uczestnicy konkursu i goście zostali zaproszeni na jubileuszowy tort i wspólne świętowanie finału konkursu