We wtorek 24.04, uczniowie klas filmowo-telewizyjnych zwiedzali Szkołę Filmową w Łodzi oraz Muzeum Kinematografii. W słynnej FILMÓWCE poznali historię uczelni oraz zapoznali się z jej ofertą edukacyjną . Zwiedzali miejsca w których studenci mają ćwiczenia, wykłady oraz strefę do twórczego wypoczynku. Mogli też posiedzieć na kultowych schodach, gdzie przed nimi "przesiadywali" Wajda, Polański, Zanussi i inni wielcy polskiego kina.
W Muzeum Kinematografii mogli zobaczyć i dotknąć urządzeń które przed wielu laty były wykorzystywane do tworzenia filmów. Zwiedzili zabytkową część pałacu Scheiblera
w której kręcono ponad 30 polskich filmów, z "Ziemią obiecaną" Wajdy na czele. Mogli też zobaczyć jeden z nielicznych zachowanych na świecie fotoplastikonów. Starsi pamiętają go z filmu "Vabank" Juliusza Machulskiego. To w jego wnętrzu Kwinto i Duńczyk planowali swój skok na bank. Dużym powodzeniem cieszyła się również ekspozycja poświęcona filmowi animowanemu.

GALERIA