W dniu 04.06.2019. młodzież z pierwszej klasy filmowo-telewizyjnej wzięła udział w wycieczce przedmiotowej do PWSFTViT oraz do Muzeum Kinematografii w Łodzi. Podczas wyjazdu poznali historię szkoły, zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni oraz zobaczyli miejsca w których studenci nagrywają swoje filmy. Mogli również posiedzieć na słynnych schodach, na których wiele lat temu przesiadywali sławni polskiego kina - Wajda, Polański, Zanussi, Kieślowski i wielu innych. Wizytę w szkole zakończyła projekcja filmów studentów łódzkiej Filmówki.
W Muzeum Kinematografii uczniowie zobaczyli eksponaty dokumentujące rozwój kinematografii od początków jej powstania aż po czasy obecne. Mogli zobaczyć dekoracje do kultowego filmu "Kingsajz" Juliusza Machulskiego, fotoplastikon, oraz zwiedzić wnętrza pałacu Karola Scheiblera, w których Wajda kręcił "Ziemię obiecaną". Największym zainteresowaniem cieszyła się jak zwykle ekspozycja dotycząca filmu animowanego. Uczniowie mogli posiedzieć w budzie Reksia, zrobić sobie zdjęcie z Muminkami oraz zobaczyć jakich rozmiarów był filmowy Miś Uszatek.
Fotografie autorstwa Julii Rogier i Jagody Krawczyk.

GALERIA