W dniach 6-8 grudnia 2019 roku uczniowie IV LO klasy IAp, profilu humanistyczno-filmowego i nauczycielka Agnieszka Lisiak, brali udział jako aktorzy na planie filmowym TVP pt. "Platerówki" w reżyserii Macieja Kieresa. Film opowiada o batalionie kobiecym im. Emilii Plater według scenariusza Daniela Jasińskiego. Akcja filmu dzieje się podczas II Wojny Światowej i pokazuje losy 5 bohaterek. Część scen do filmu kręcono w Ostrowie Wielkopolskim na Piaskach Szczygliczka. Uczniowie, którzy wzięli udział w tej produkcji filmowej to: Julia Nowacka, Maja Bogusławska, Natalia Kowalczyk, Agata Dwornikowska, Wiktor Lisiak, Agnieszka Kubiak i Dagmara Maciaczyk.
Będziemy mogli ich zobaczyć na pełnym ekranie, podczas emisji filmu pod koniec stycznia 2020 roku w TVP. Udział młodzieży IV LO był możliwy dzięki zaproszeniu Prezesa Ostrowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznych Bartosza Lisiaka i Agnieszki Lisiak.