W piątek 24 kwietnia uczniowie klas III zakończyli oficjalnie naukę w naszym liceum. Choć panująca aktualnie sytuacja uniemożliwiła nam zorganizowanie uroczystego zakończenia roku dla naszych maturzystów, pożegnaliśmy ich ‘online’ z wykorzystaniem platformy komunikacyjnej Webex.

Podczas połączenia na żywo Pani Dyrektor Małgorzata Jędroch oraz Pani Wicedyrektor Ewa Nowak żegnały osobiście każdą klasę, a wychowawcy klas podsumowali minione trzy lata pracy i nauki. Jak na zakończenie szkoły przystało, nie obyło się również bez licznych wyróżnień dla uczniów, w tym symbolicznego wręczenia stypendiów dla najbardziej wyróżnionych, i podziękowań dla rodziców.

W spotkaniu z uczniami klas III uczestniczył również Pan Starosta Paweł Rajski, który pożegnał tegorocznych maturzystów słowami: „Bądźcie ostrożni, pamiętajcie, że nie ma egzaminu, którego nie można powtórzyć, ale życia nie da się przeżyć na nowo!”

Żródło: profil p. Starosty Pawła Rajskiego na facebooku (24.04.2020)

„Nie bój się przyszłości.

Czeka Cię wysiłek, ale też spokój spełnienia,

Czekają Cię dni, które wypełnisz treścią

i życie, któremu co dnia nadajesz sens.

Nie bój się przyszłości. Ona i tak przyjdzie”.

To słowa, które skierowała Pani Dyrektor do uczniów na pożegnanie. Do tych słów dołączają się również wszyscy nauczyciele, życząc naszym maturzystom dalszych osiągnięć i sukcesów w nauce, a także w życiu zawodowym i prywatnym.