Znany kompozytor Adam Sztaba przygotował niezwykłą aranżację hitu Bajmu "Co mi Panie dasz". W nagraniu utworu online wzięło udział 732 muzyków, w tym Natalia Kukulska, Ewa Farna, Natalia Nykiel, Cleo, Patrycja Markowska, Sebastian Karpiel-Bułecka, Piotr Cugowski czy Andrzej Piaseczny. Wśród występujących znalazła się także uczennica naszej szkoły - Olga Matuszewska, tegoroczna absolwentka IV LO.

Żródło: profil Olgi Matuszewskiej na facebooku
(https://www.facebook.com/olga.matuszewska.148)

Utwór "Co mi Panie dasz", który w 1982 roku napisała Beata Kozidrak, wokalistka zespołu Bajm, został wybrany przez Adamę Sztabę w dobie pandemii koronawirusa ze zwględu na słowa piosenki, które nabierają obecnie nowego znaczenia.

– Ta niepewność jutra, my mieliśmy każdy dzień zaplanowany, a nagle mamy przestój i nie wiemy, co dalej. I o tym jest ta piosenka. Tego tekstu nie ma dużo, ale myślę, że te pojedyncze frazy, zdania, które się pojawiają, doskonale komentują nasze nastroje, które nami targają od jakiegoś czas – powiedział kompozytor w rozmowie z TVN24.

Utwór robi furorę w internecie – w serwisie YouTube został wyświetlony 2,5 miliona razy w ciągu 3 dni od premiery.

Gratulujemy Oldze udziału w tym przedsięwzięciu i zapraszamy do posłuchania i obejrzenia nagrania.