Teatr to magia... Przenosi aktora i widza w inny świat, umożliwia twórcze działania, przeżywanie całej palety emocji, bawi, skłania do refleksji.

Tak rozumieją teatr uczniowie IV LO, którzy pracują na zajęciach Kółka teatralnego. W związku z tym, że czerwiec kojarzy się przede wszystkim z Dniem Dziecka, młodzi aktorzy pod kierunkiem Agnieszki Dukowicz-Kujawy, przygotowali spektakl pt. „Babcia i dzieciaki”. Uczniowie zagrali przedstawienie trzykrotnie, najpierw dla uczniów Szkoły Podstawowej numer 4, następnie dla Seniorów z Dziennego Domu „Senior+” , a na końcu dla nauczycieli IV LO oraz ich dzieci.

Na scenie, w ciepłym, serdecznym i magicznym domu, z tytułową Babcią spotkały się wnuczęta, które opowiadały Babci różne historie, wcielając się w postaci ze znanych utworów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima: warzywa z utworów „Na straganie” i „Rzepki”, zwierzęta (z „Kaczki dziwaczki”, „Kotka”, „Psich smutków”, „Żuka i biedronki” i „Zoo”) i przedmioty (z tekstu „Tańcowała igła z nitką”). Na scenie nie zabrakło również Dziadka, Lenia i Skarżypyty. Oczywiście na końcu były i tańce, do których aktorzy zaprosili młodych widzów po przedstawieniu. Spektakl miał dać widzom przede wszystkim dużo radości i oderwać ich od problemów codziennego życia. Młodszych widzów miał za zadanie także uczyć, a starszym pomóc wrócić do beztroskich chwil dzieciństwa.

Przedstawienie miało jeszcze inny ważny aspekt, ponieważ wiązało się również z działaniami Szkolnego Koła Wolontariatu. IV Liceum współpracuje z Domem „Senior+” oraz z SP 4, w ramach projektu „Czwórka dla czwórki”, co wpłynęło na formę spektaklu.  Dla uczniów, których dotyczy projekt, wolontariusze IV LO przygotowali prezenty, które zostały wręczone po spektaklu.

Przedstawienie dało widzom, tym młodszym i trochę starszym, artystyczne wrażenia, radość, chwile wzruszenia i możliwość zatrzymania się w czasie, który z pewnością był dobry i twórczy.