Sukces Jagody Krawczyk - świeżo upieczonej absolwentki naszego liceum 👏💪

Etiuda Jagody 🎥🎞 pt. "Był sobie kraj" znalazła się wśród 7 najwyżej ocenionych filmów stworzonych podczas warsztatów „Twórcze archiwa” w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach „Echa Katynia” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej.
W tym krótkim materiale zmontowanym w technice foundfootage, czyli pracy nad materiałami znalezionymi, historycznymi, pozbawionymi praw autorskich nasza uczennica skonfrontowała sielankę życia w PRL-u z brutalnymi metodami działalności Milicji Obywatelskiej. Stworzyła kontrastowy, przez co bardzo poruszający obraz życia w tamtym okresie.
Jagoda to wychowanka nieodżałowanego Włodzimierza Więckowiaka, która swoją ciężką pracą i zaangażowaniem udowodniła, że warto sięgać po swoje marzenia i je realizować, a efekty w końcu przyjdą same. Warsztaty przeprowadzili: ostrowianin Jarosław Wszędybył, a także Karolina Śmigiel oraz Diana Gaik.
Życzymy Jej powodzenia w dalszej drodze edukacyjnej, która związana jest z filmem 🤞
 
Etiuda do zobaczenia pod tym linkiem: