Dzień Bezpiecznego Internetu jest ogólnoświatową inicjatywą, której początki sięgają roku 2004, kiedy to z inicjatywy Komisji Europejskiej zainaugurowano obchody dnia poświęconego bezpieczeństwu w sieci. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się w obchody tego dnia. Jednym z elementów projektowych była organizacja konkursu „Bezpieczeństwo w Internecie”. Uczniowie wyróżnieni:1 miejsce: Karolina Wasiewicz z klasy 2F; 2 miejsce: Daria Mazur z klasy 1E; 3 miejsce: Adam Czarnojańczyk z klasy 1C.
Uczniowie naszej szkoły brali udział w lekcjach DBI prowadzonych online przez organizatorów i partnerów DBI. Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 obchodzony jest pod hasłem "Działajmy razem" i promuje działania zwiększające bezpieczeństwo w sieci. Dzieci i młodzież to grupy szczególnie narażone na niezliczone zagrożenia online, takie jak nieodpowiednie treści, czy fałszywe aplikacje.

  


Ogromny sukces Zwolnionych z Teorii ❤️
W tegorocznej edycji Olimpiady "Zwolnieni z Teorii" wszystkie projekty IV Liceum zostały ukończone a nasze uczennice i uczniowie uzyskali_ły tytuły Finalistek i Finalistów 😍
Serdecznie gratulujemy!
Przed nami finałowa gala rozdania Złotych Wilków ZZT
w Warszawie, trzymajcie za nas kciuki 💪
W poście przypominamy wszystkie projekty ⭐
@swiadoma_macica
@projektsilaumyslu
@wiedzanawagezycia.zzt
📷 Media społecznościowe projektów

 


W piątek 17 marca uczniowie klasy 4c oraz 3d uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. W programie wyjazdu było zwiedzanie Uniwersytetu Wrocławskiego, a w szczególności gmachu głównego uczelni, Oratorium Marianum, Auli Leopoldina oraz Wieży Matematycznej. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach językowych prowadzonych przez dr hab. Marcina Walczyńskiego z Instytutu Filologii Angielskiej. Historię oraz ofertę edukacyjną Uniwersytetu Wrocławskiego omówiła Pani Agata Mitek.

 


 


Informujemy, że we wtorek 21 marca 2023 r.

odbędą się zebrania z rodzicami.

Zebrania odbędą się stacjonarnie (w szkole) według następującego harmonogramu:


Do zobaczenia!


 


Młodzież IV LO uczestniczyła dzisiaj w dyskusji na temat sytuacj międzynarodowej, ze szczególnym uwzględnieniem wojny w Ukrainie . Debata odbyła się w Senacie RP, uczestników przywitał marszałek Senatu prof.
Tomasz Grodzki. W czasie tego sympozjum głos zabrała m.in. dziewczyna z Ukrainy, obecnie uczennica jednego z warszawskich liceów.
Głos zabrała również m.in Anna Syzowa z Chersonia, uczennica IV LO.
Udział Ani oglądajcie: "Lekcja o Ukrainie", cz.I od 01:06:00 relacji z Senatu (LINK).
Opiekunkami młodzieży IV LO były p. Emilia Baran oraz p. Marzena Bugaj.
Wyjazd zorganizowano z inicjatywy p. Ewy Mateckiej, Senator RP.