W pi膮tek 13 stycznia odby艂 si臋 II etap (okr臋gowy) Olimpiady Historycznej (cz臋艣膰 pisemna). Rywalizowa艂o 112 najlepszych mi艂o艣nik贸w historii z okr臋gu a w艣r贸d nich dwaj uczniowie IV LO - Jakub Stasik (3a) i Jakub 艢miechowski (2a). Mi艂o nam poinformowa膰, 偶e Kuba 艢miechowski pozytywnie przeszed艂 etap pisemny zdobywaj膮c 35 z 50 pkt ( temat: Scharakteryzuj funkcjonowanie i upadek systemu wiede艅skiego). Tym samym znalaz艂 si臋 w gronie 30 najlepszych uczni贸w i zosta艂 zakwalifikowany do cz臋艣ci ustnej, kt贸ra odby艂a si臋 w Collegium Historicum UAM 25 stycznia. Kuba w tej cz臋艣ci ponownie zdoby艂 35 na 50 pkt. Czy to wystarczy do awansu do etapu centralnego? Oficjalne wyniki zostan膮 og艂oszone 29 stycznia 2023 r., ale my ju偶 teraz gratulujemy Kubie ogromnego sukcesu!