W ramach lekcji plastyki klasa 1F odwiedziła Galerię Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim gdzie trwa właśnie 12 biennale środowiska plastycznego powiatu ostrowskiego " JACY JESTEŚMY". W wystawie wzięło udział 45 artystów z powiatu ostrowskiego, pokazując po 2 prace z ostatnich 2 lat w różnych dziedzinach sztuki: malarstwo, rzeźba, ceramika, rysunek, grafika, tkanina i szkło. Znajdują się tam również prace p. Agnieszki Lisiak " Serce Zniewolenia" i " Wiosna w Sercu". Odwiedziliśmy również rzeźbę na rynku " Stół burmistrza Stefana Rowińskiego ", autorstwa Pani Agnieszki, która przybliżyła nam postać Stefana Rowińskiego. Na trasie wycieczki poszukaliśmy Ostrowskich Jabłuszek. Znaleźliśmy Jabłuszko z Ratuszem oraz z Synagogą, do której weszliśmy na chwilę i zapewne jeszcze tam powrócimy 🙂