Z radością informujemy, że uczniowie IV LO uzyskali I miejsce w Szkolnym Konkursie Turystycznym „Poznaj swój Powiat Ostrowski” pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego w kategorii Szkoły Ponadpodstawowe. Podsumowanie konkursu odbyło się 26 stycznia w N Klubie w Ostrowie Wielkopolskim.

W ramach konkursu uczniowie wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Pałacu Lipskich w Lewkowie, podczas której poznali historię rodziny Lipskich oraz historię Pałacu. Na podstawie zebranych informacji i materiałów foto-wideo uczniowie opracowali reportaż z wizyty w Pałacu oraz przewodnik po Pałacu w języku polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, ukraińskim i chińskim.

W skład grupy konkursowej weszli:

Roksana Hołysz, Jakub Stasik - historia pałacu i rodziny Lipskich

Wiktoria Czerniak, Marta Jasińska - opracowanie pomieszczeń

Żaneta Matylek, Katarzyna Jackowska - zdjęcia

Adam Byzia - montaż

Jiahui Ye, Anastasiia Matviichuk, Zuzanna Pawlak - tłumaczenie na języki obce

Opiekunowie:

p. Jacek Bieniek i p. Krzysztof Stec

Dodatkowe podziękowania kierujemy dla p. Pauliny Fikus i p. Macieja Brzykcego za pomoc merytoryczną przy tłumaczeniu przewodnika na języki obce.

Gratulujemy sukcesu!