Dzień Bezpiecznego Internetu jest ogólnoświatową inicjatywą, której początki sięgają roku 2004, kiedy to z inicjatywy Komisji Europejskiej zainaugurowano obchody dnia poświęconego bezpieczeństwu w sieci. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się w obchody tego dnia. Jednym z elementów projektowych była organizacja konkursu „Bezpieczeństwo w Internecie”. Uczniowie wyróżnieni:1 miejsce: Karolina Wasiewicz z klasy 2F; 2 miejsce: Daria Mazur z klasy 1E; 3 miejsce: Adam Czarnojańczyk z klasy 1C.
Uczniowie naszej szkoły brali udział w lekcjach DBI prowadzonych online przez organizatorów i partnerów DBI. Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 obchodzony jest pod hasłem "Działajmy razem" i promuje działania zwiększające bezpieczeństwo w sieci. Dzieci i młodzież to grupy szczególnie narażone na niezliczone zagrożenia online, takie jak nieodpowiednie treści, czy fałszywe aplikacje.