16 i 17 marca 2017 r. w naszym Liceum gościł pan Reinhold Steurer, nauczyciel geografii i języka angielskiego, specjalista i prekursor nauczania dwujęzycznego w Gimnazjum Puchheim w Bawarii. Przyjaciel Polski i Polaków, w naszym kraju czuje się bardzo dobrze i często tu gości . Od wielu lat współpracuje z Ostrowem. Mimo, że jest na emeryturze prowadzi regularne (raz w tygodniu) zajęcia na skype z młodzieżą IV Liceum. Pomysł autentycznych rozmów poprzez Skypa spotkał się z dużym uznaniem uczniów,
a zainteresowanych taką formą komunikacji i nauki języka niemieckiego wciąż przybywa. Receptą pana Steurera na sukces w nauce języków obcych jest: przede wszystkim mówić, mówić i jeszcze raz mówić. Podczas wizyty w IV Liceum nauczyciel z Niemiec poprowadził kilkugodzinne zajęcia językowo – krajoznawcze z grupami niemieckimi
i angielskimi. Tematem przewodnim w grupie angielskiej były Stany Zjednoczone i Kanada , natomiast w grupie niemieckiej Niemcy, a w szczególności Bawaria i Monachium. Zdobyte podczas zajęć informacje realioznawcze oraz umiejętności językowe będą mogły zostać skonfrontowane podczas kwietniowej wymiany międzyszkolnej, w której to grupa uczniów z „ Czwórki „ będzie gościć w Gimnazjum Viscardi w Fürstenfeldbruck ( okolice Monachium ),a grupa niemiecka jest oczekiwana z rewizytą z końcem maja. Kolejnym bardzo ciekawym punktem wizyty pana Steurera w naszej szkole była konferencja prasowa, której bohaterami byli pan Paweł Rajski Starosta powiatu ostrowskiego i pan Steurer. Uczniowie IV LO, którzy z wielkim entuzjazmem pytali gości o przysłowiowe „wszystko” i byli bardzo dociekliwi, posługiwali się językiem niemieckim, angielskim, co wywołało entuzjazm i uznanie gości. Zarówno zajęcia jak i konferencja prasowa przebiegały w bardzo swobodnej i sympatycznej atmosferze.