11 października, w samo południe, w sali widowiskowej Ostrowskiego Centrum Kultury odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego. Jak zawsze połączone z ślubowaniem klas pierwszych, których w tym roku rekordowa ilość zasiliła szeregi uczniów szkoły. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego i członkowie Ostrowskiego Towarzystwa Chopinowskiego. Nie zabrakło również ważnego punktu programu, czyli nagrody Fryderyka dla najbardziej zasłużonych pracowników naszego liceum. W tegorocznej edycji statuetkę odebrała pani Agata Kosiek – Jajczyk, ucząca języka hiszpańskiego, od wielu lat zaangażowana w działania promocyjne szkoły, organizator zagranicznych wyjazdów edukacyjnych, w przeszłości współpracująca również m.in. ostrowską telewizją Pro-Art. Uroczystość uświetnił spektakl „Okruchy lustra”, w którym wystąpili młodzi aktorzy wchodzący w skład szkolnej grupy aktorskiej HarmideR. Wspaniałe widowisko wyreżyserowała opiekunka grupy, absolwentka Studium Animatorów Kultury w Kaliszu, a na co dzień nauczycielka języka polskiego – pani Agnieszka Dukowicz – Kujawa.
Za fotorelację dziękujemy Gabrysi Budziak z kl.IIIb 😊

CZEŚĆ 1