W środę 24 kwietnia 2024 r. odbyły się XXX Mistrzostwa Ratownictwa Pierwszej Pomocy PCK dla Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Ostrowskiego. Drużyna 4LO w składzie Aleksandra Bamberska, Magdalena Byrdziak, Kinga Jurczak, Julia Turek oraz Wiktoria Wolender po bardzo zaciętej walce zajęła 2 miejsce.
Gratulujemy!

W środę 24 kwietnia 2024 r. odbyło się spotkanie z Tomaszem Gielo, któremu towarzyszyła żona Lisa. Nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać po hiszpańsku ze słynnym koszykarzem klubu Arged BM Stal oraz jego żoną Lisą, pochodzącą z Teneryfy.

Dziękujemy za to wspaniałe spotkanie!

18 kwietnia 2024 r. zostały rozegrane zawody o Mistrzostwo Powiatu Ostrowskiego w Wyciskaniu Sztagi na Ławce w pozycji leżącej. IV LO reprezentowało 3 śmiałków: Igor Jaźwiec oraz bracia Sylwester i Krzysztof Konowalscy. Zawody zostały rozegrane w Zespole Szkół Transportowo - Elektrycznych. Każdy z naszych reprezentantów zaliczył bardzo udane zawody wyrównując lub ustanawiając rekordy życiowe; każdy z nich podniósł ponad 100 kg. Uzyskane w ten sposób wyniki pozwoliły na zajęcie 7, 8 i 9 miejsca. Nasi uczniowie pokazali charakter i wolę walki a same zawody odbyły się w bardzo klimatycznej atmosferze ! Nawet zawodnicy przeciwnych zespołów dopingowali swoich rywali do uzyskania jak najlepszych wyników oraz pobijania rekordów życiowych👊💪🔥♥️

Drodzy Uczniowie Klas Czwartych!

Serdecznie zapraszamy Was na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się w piątek 26 kwietnia o godzinie 12:30 w sali gimnastycznej.

Czeka nas niezwykły czas, pełen emocji, refleksji i podsumowań. Pragniemy razem z Wami celebrować Wasze sukcesy i osiągnięcia, a także wspólnie powspominać chwile spędzone razem.

Do zobaczenia! 🎓🎉

Dnia 19 kwietnia w ZSP w Przygodzicach odbył się konkurs "Mistrz Gramatyki", w którym udział wzięło sześcioro uczniów z 4 LO w Ostrowie Wielkopolskim.
Wśród uczestników znaleźli się trzej reprezentanci szkoły w konkursie gramatyki angielskiej oraz trzej w konkursie gramatyki niemieckiej. Każdy z uczestników poddał się testowi, który sprawdzał ich umiejętności gramatyczne w danym języku.
Największym osiągnięciem w konkursie gramatyki angielskiej był triumf Jakuba Chmielarskiego, który zajął pierwsze miejsce. Jego dogłębna znajomość gramatyki oraz precyzja w rozwiązywaniu zadań sprawiły, że zasłużył w pełni na to wyróżnienie.
W konkursie gramatyki niemieckiej bezkonkurencyjna okazała się Pola Adissou, która zajęła pierwsze miejsce, trzecie miejsce przypadło Lilly Adissou. Ich perfekcyjna znajomość niemieckiej gramatyki oraz umiejętność aplikowania jej w praktyce pozwoliła im osiągnąć te imponujące wyniki.
Konkurs "Mistrz Gramatyki" okazał się nie tylko wyzwaniem, ale także doskonałą okazją do sprawdzenia i pogłębienia wiedzy z zakresu gramatyki obu języków. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania oraz osiągniętych wyników, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języków obcych.

19 kwietnia 2024 r. w Poznaniu odbył się etap wojewódzki XXXI Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK. Uczeń IV LO Piotr Czuba godnie reprezentował nasz powiat i znalazł się w gronie najlepszych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!