W poniedziałek 27 listopada na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza odbył się XVI Konkurs Tłumaczeniowy Szkół Ponadpodstawowych Ziemi Kaliskiej. W tegorocznej edycji, IV Liceum reprezentowała silna grupa tłumaczek i tłumaczy, którzy zmagali się z tekstem brytyjskiego pisarza Terrego Pratchetta. Miło nam poinformować, że Jakub Śmiechowski z klasy 3a uzyskał wyróżnienie w tym konkursie.

Serdecznie gratulujemy!

 


 


Z radością informujemy, że nasza utalentowana uczennica Nikola Kawała wystąpiła w ostrowskiej Mediatece. Poniżej wpis facebookowy z profilu Mediateka Ostrów Wielkopolski:

"W piątek 24 listopada wystąpiła w Mediatece licealistka Nikola Kawała . Wydarzenie zainaugurowało nowy projekt "Młodzież z Mediateką!", w ramach którego pragniemy promować młode talenty. Zapraszamy uczniów klas VII i VIII, szkół średnich i studentów do współpracy. Czekają nie tylko Spotkania z kulturą (sala na 1 piętrze) czy studio nagrań, ale też ekspozytory do prezentowania prac plastycznych i zdjęć w galerii Mediateki. Nikola Kawała, młoda artystka, uczennica Szkoły Muzycznej Talent Studio w Kaliszu, uczestniczka programu „Mam Talent”, pochodzi z miejscowości Koryta. Podczas występu w tym talent show szczególnie wzruszyła Agnieszkę Chylińską własną aranżacją utworu "Creep" zespołu Radiohead. Nikola interesuje się poezją, psychologią, a także lubi malować.
Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z Nikolą w murach Mediateki. Zapraszamy artystkę do nagrania płyty w naszym Studiu Komeda.
Prowadzenie: Bogna Skrzypczak-Walkowiak, oprawa techniczna i muzyczna: Andrzej Dąbrowski".
 
 

 


Karolina Napierała z klasy 3a weźmie udział w finale okręgowym Olimpiady Wiedzy o Mediach organizowanej przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Już 8 grudnia zmierzy się z innymi uczestniczkami i uczestnikami w drugim etapie imprezy.
Trzymamy kciuki!
 

 


Hania Szczepaniak, uczennica klasy 4c, dwukrotną, brązową medalistką mistrzostw świata w tańcu! 🥳🥉
W World Dance Championship Hania wytańczyła 3. miejsce w kategorii jazz dance oraz 3. miejsce w kategorii contemporary.
Mistrzostwa, organizowane przez federację World Artistic Dance Federation, odbywały się w Libercu, w Czechach, wzięło w nich udział 2000 tancerzy.
Hania reprezentowała Grupę Baletową „Gwiazda”. Do udziału w zawodach przygotowała ją Paulina Ibron.
Serdecznie gratulujemy Hani i życzymy dalszych sukcesów! 🙌
 

 


Klasa 3a oraz uczniowie i uczennice klas czwartych spędzili listopadowy piątek w Teatrze Polskim we Wrocławiu na spektaklu „Szewcy”, po którym odbyło się spotkanie z reżyserem i aktorami.


 


Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Klubu Kina Hiszpańskiego wszystkich sympatyków tego języka i miłośników dobrego filmu!