W poniedziałek, 18 marca 2024 roku, p. Kamil Sierański, nauczyciel wychowanie fizycznego w IV LO, miał przyjemność gościć w Collegium Geographicum UAM w Poznaniu, gdzie jako zaproszony prelegent prowadził wykład podczas XXI Dni Turystki. W wyjeździe towarzyszyli mu uczniowie klasy 3e oraz 3f. Mieli oni szansę zapoznać się z funkcjonowaniem uczelni, życiem studenckim oraz wziąć udział w atrakcjach przygotowanych na tę okazję, takich jak kącik afrykański, rytuał parzenia herbaty i kawy, wycieczka do wnętrza ziemi, gry planszowe, ścianka wspinaczkowa oraz innych atrakcjach przygotowanych przez studentów. Punktem kulminacyjnym był wykład p. Kamila Sierańskiego na temat trzykrotnej próby zdobycia Afryki na rowerze.