W dniach od 26.05 – 01.06. 2017 nasza szkoła gościła w ramach rewizyty uczniów i opiekunów z Viscardi-Gymnasium w Fürstenfeldbruck (Bawaria). Program wizyty obejmował zwiedzanie Malborka, Gdańska, Gdyni wraz z Darem Pomorza oraz Torunia. Oprócz poznawania najpiękniejszych zakątków naszego kraju goście z Niemiec wraz z grupą polskich uczniów uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych, wspólnych spacerach; wieczory natomiast były poświęcone pracy nad polsko-niemieckimi projektami oraz rozmowom. Dwa ostatnie dni pobytu goście spędzili w IV LO uczestnicząc w zajęciach lekcyjnych, mini kursie języka polskiego oraz zajęciach integracyjnych. Uczniowie z Fürstenfeldbruck mieli także okazję zwiedzić zabytki naszego miasta oraz złożyli wizytę w Starostwie Powiatowym. IV Liceum Ogólnokształcące i Viscardi-Gymnasium planują dalsze projekty,  spotkania i wymiany uczniów mające na celu promowanie nauki języka niemieckiego w naszej szkole oraz zacieśnienie współpracy na płaszczyźnie międzynarodowej