W piątek 26 listopada 2021 roku uczniowie z klas 1a, 1b, 1c, 2b, 3c, 3e i 3bg wzięli udział w wycieczce turystyczno-przedmiotowej zorganizowanej przez nauczycielki naszej szkoły.
Wizyta w Poznaniu rozpoczęła się od zwiedzania Bazyliki Archikatedralnej św. Apostołów Piotra i Pawła, której historia sięga samych początków chrześcijaństwa w Polsce, II połowy X wieku. Oprócz głównej części kościoła z perłami architektury przede wszystkim gotyckiej, ale również renesansowej i barokowej, uczniowie zwiedzili podziemia Katedry Poznańskiej, które kryją fragmenty katedry preromańskiej i romańskiej, a także relikty grobowców, najprawdopodobniej pierwszych władców Polski Mieszka I i króla Bolesława Chrobrego, oraz relikty misy chrzcielnej pochodzącej z X wieku, w której mógł przyjąć chrzest pierwszy Władca Polski wraz z poddanymi.
Następnie uczestnicy wycieczki spacerowali po Starym Rynku i odwiedzili Rogalowe Muzeum Poznania, które jest żywym centrum poznańskich obyczajów i kultury. O tradycji pieczenia Rogali Świętomarcińskich opowiadali w dialekcie wielkopolskim bardzo dowcipni pracownicy muzeum. Na koniec każdy otrzymał słodki rogalowy prezent.
Dzień zakończył się w Teatrze Muzycznym. Uczniowie obejrzeli„Kombinat”,autorski musical Wojciecha Kościelniaka,ukazujący futurystyczną, surrealistyczną i pełną metafor przyszłość wzorowaną na tekstach Orwella, Kafki i Huxleya, w którym za punkt wyjścia przyjęto muzykę i kultowe teksty Obywatela GC i Republiki.
Był to niezwykły i wzruszający punkt w programie wycieczki, ponieważ w spektaklu jedną z ról grała Sandra Brucheiser, aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni, która jest absolwentką IV LO.W rolę głównego bohatera wcielił się jej mąż Jakub Brucheiser.Na co dzień artystyczne małżeństwo pracuje w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Po spektaklu był czas na zdjęcia z aktorami i chwilę rozmowy. Spektakl wywarł silne i niezapomniane wrażenie dzięki wspaniałej grze aktorów, oprawie muzycznej i scenograficznej oraz skłonił do refleksji nad życiem człowieka we współczesnym świecie.