Akademickie Targi w Ostrowie Wielkopolskim 2023.03.31 ściągnęły do IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim przedstawicieli Uczelni łódzkich, mazowieckich oraz wielkopolskich.

W wydarzeniu uczestniczyły również podległe jednostki edukacyjne oraz instytucje z obszaru rynku pracy.
Celem inicjatywy było wspieranie doradztwa zawodowego w regionie oraz propagowanie informacji o akademiczności i kulturze szkolnictwa wyższego w Polsce.
Targi pozwoliły przybliżyć młodzieży ze szkół średnich ofertę akademicką, przybliżyć kulturę oraz odpowiedzieć młodzieży na pytania.
Organizatorem Akademickich Targów były Akademickie Inicjatywy pod merytorycznym patronatem Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie oraz pod Honorowy Patronatem Starosty Ostrowskiego.

Podczas targów można było spotkać się z:
1. Menedżerską Akademią Nauk Stosowanych z Warszawy,
2. Wyższą Szkołą Finansów i Informatyki z Łodzi filia w Kaliszu